home aktualności o nas o dziedzictwie projekty partnerzy nieruchomości
     

   
        start        projekt        galeria        media        kontakt        zwiedzanie    
     


Centrum "Synagoga" to nowoczesny ośrodek kultury działający w gmachu renesansowej synagogi w Zamościu, odrestaurowanej przez Fundację Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię poprzez dofinansowanie ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego. Działalność Centrum zainaugurowana została 5 kwietnia 2011 r. Uroczystość otwarcia objęta była honorowym patronatem  Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Bronisława Komorowskiego.

Dziś w budynku XVII-wiecznej synagogi działa Multimedialne Muzeum Historii Żydów Zamościa i Okolic. Odbywają się tam również wystawy, wykłady i koncerty, a także seminaria i konferencje naukowe. Dzięki Centrum "Synagoga" zwiedzający mogą bliżej poznać dzieje społeczności żydowskiej, która przez stulecia współtworzyła intelektualne, religijne i kulturowe oblicze regionu. Część powierzchni budynku została zaadaptowana na pomieszczenie dla organizacji pozarządowych zajmujących się kulturą. Gmach pełni również funkcje religijne, służąc za miejsce modlitwy odwiedzającym Zamość grupom żydowskim. Więcej o projekcie >>
linia

INAUGURACJA ROKU AKADEMICKIEGO WSZiA 2012-10-10
10 października 2012 r. w Centrum "Synagoga" Fundacji Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego odbyła się uroczysta XVI inauguracja roku akademickiego 2012/2013 Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Zamościu www.wszia.edu.pl Podczas więcej »

gora

WARSZTATY EDUKACYJNE DLA UCZNIÓW 2012-09-19
Fundacja Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego zaprasza uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z Zamościa i okolic do udziału w warsztatach edukacyjnych. Zajęcia organizowane będą w Centrum „Synagoga” przy ulicy Pereca 14 w Zamościu w terminie więcej »

gora

WYSTAWA "MANUFAKTURA SATYRY" 2012-09-06

Od 7 sierpnia do 6 września 2012 r. w Centrum „Synagoga” Fundacji Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego prezentowana była wystawa „Manufaktura satyry”, zorganizowana we współpracy z Biurem Wystaw Artystycznych więcej »


gora

WARSZTATY EDUKACYJNE W CENTRUM „SYNAGOGA” 2012-08-28
Już we wrześniu Centrum „Synagoga” Fundacji Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego rozpocznie realizację cyklu warsztatów edukacyjnych dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z Zamościa i okolic. Dzięki interaktywnym metodom pracy uczestnicy w interesujący i nowatorski więcej »

gora

WYSTAWA ELIZY KOPEĆ 2012-08-01
W dniach 3 lipca - 1 sierpnia 2012 r. w Centrum „Synagoga” Fundacji Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego w Zamościu prezentowana była wystawa malarstwa Elizy Kopeć. Wystawa została zorganizowana we współpracy ze Stowarzyszeniem „Składnica Sztuki” z Warszawy. więcej »

gora

RAPORT ROCZNY 2012-07-05

gora

WYKŁADY OTWARTE 2012-06-30
30 czerwca 2012 r. w Centrum „Synagoga” Fundacji Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego odbyły się dwa ostatnie wykłady z cyklu organizowanego w ramach projektu Stworzenie zespołu pracowników kultury w Centrum „Synagoga”:

więcej »


gora

WYSTAWA - VI OGÓLNOPOLSKI PLENER MALARSKI 2012-06-26
Od 5 do 26 czerwca 2012 r. w Centrum „Synagoga” Fundacji Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego w Zamościu prezentowana była wystawa prac uczestników VI Ogólnopolskiego Pleneru Malarskiego „Zamość – Perła Renesansu”, zorganizowana przez Fundację i więcej »

gora

WARSZTATY DLA WOLONTARIUSZY 2012-06-17
Od kwietnia do połowy czerwca 2012 r. w Centrum „Synagoga” Fundacji Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego zrealizowany został cykl warsztatów dla wolontariuszy uczestniczących w projekcie Stworzenie zespołu pracowników kultury w Centrum „Synagoga”. Celem warsztatów więcej »

gora

WYKŁAD OTWARTY 2012-06-16
16 czerwca 2012 r. w Centrum „Synagoga” Fundacji Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego odbył się wykład z cyklu organizowanego w ramach projektu Stworzenie zespołu pracowników kultury w Centrum „Synagoga”:

więcej »


gora
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20


linia
The Cahnman Foundation

linia


linia

Biuro Wystaw Artystycznych - Galeria Zamojska


Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II. Pracownia Literatury Polsko-Żydowskiej


Liceum Plastyczne im. Bernarda Morando

Orkiestra Symfoniczna im. Karola Namysłowskiego

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Zamościu, Pracownia Badań Dziejów i Kultury Żydów


Stowarzyszenie Studnia Pamięci


Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej. Zakład Kultury i Historii Żydów

Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji w Zamościu

Gmina Żydowska w Trondheim w Norwegii (Det Mosaiske Trossamfunn, Trondheim)
gora
linia
  Polecamy
  RAPORT ROCZNY 2015  
 

Broszura "Rewitalizacja synagogi w Zamościu"

 
  Album "Ochrona dziedzictwa żydowskiego w Polsce"  
  Szlak Chasydzki  
  Oferta edukacyjna Centrum "Synagoga"  
  Broszura "Stworzenie zespołu pracowników kultury w Centrum "Synagoga""  
 

RAPORT ROCZNY 2013

 


   
  Podaj swój adres e-mail, aby otrzymywać informacje  
   
   

Dotacje on-line
copy