home aktualności o nas o dziedzictwie projekty partnerzy nieruchomości
     

   
  II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Zamościu  
   start        program        szkolenia        galeria        media o nas        poprzednie edycje programu        kontakt    
     
"Przywróćmy Pamięć" edycja 2008-2009

BYCZYNA - Zespół Szkół Gimnazjalnych, Licealnych i Zawodowych linia

Kim jesteśmy

BYCZYNA - Zespół Szkół Gimnazjalnych, Licealnych i Zawodowych

Co robimy w ramach projektu

13 września w naszym mieście odbyła się ogólnopolska inauguracja Eurpoejskich Dni Dziedzictwa, nasza szkoła przygotowała wystawę poświęconą "Przywracaniu pamięci o byłych mieszkańcach Byczyny". Wystawa cieszyła się ogromnym zainteresowniem wśród zwiedzających.W kronice, którą wystawiliśmy jest dużo ciepłych i serdecznych słów na temat naszego projektu.Cieszymy sie , że są ludzie, dla których nasze działania są ciekawą historią.

Nadal opiekujemy się cmentarzem żydowskim. Przygotowujemy gazetki ścienne poświęcone historii narodu żydowskiego, przeprowadzony zostanie konkurs historyczny dotyczący Holocaustu.

W październiku pojechaliśmy na uroczyste otwarcie synagogi żydowskiej do Kępna. Była to dla nas bardzo ważna uroczystośc, ponieważ po raz pierszy od II wojny światowej została ona otwarta.Uczestniczyliśmy w ekumenicznym obrzędzie otwarcia, ponieważ modlili się obok siebie pastor ewangelicki, ksiądz katolicki i rabin zydowski.

06 listopada pojechaliśmy na wycieczkę do Wrocławia, gdzie zwiedzaliśmy świątynie czterech wyznań : synagogę, cerkwię, zbór ewangelicki i kościół katolicki. Zwiedzanie tych obiektów umożliwiła nam Fundacja "Dzielnica Wzajemnego Szacunku Czterech Wyznań". w trakcie zwiedzania mieliśmy krótką przewrwę połączoną z warsztatami, które były bardzo ciekawe. Zapalczywie walczyliśmy o punkty i nagrody. serdecznie dziękujemy Fundacji za udaną wycieczkę.

Kto nam pomaga

Pomagają nam nasi rodzice, nauczyciele, dyrekcja szkoły i władze Byczyny, którym jesteśmy bardzo wdzięczni. Dzięki nim poszerzamy swoją wiedzę i zwiedzamy  Polskę

Z czego jesteśmy szczególnie dumni

Najbardziej jesteśmy dumni z tego, że o naszej szkole i realizowanym w niej projekcie wie sporo ludzi orazto, że ten projekt trwa już kilka lat i nadal cieszy się dużym zainteresowaniem wśród uczniów.

 
   
   
   


   
 
 


Polecamy
  MATERIAŁY EDUKACYJNE DLA UCZNIÓW   
  MATERIAŁY EDUKACYJNE DLA NAUCZYCIELI   
 

LOGO FUNDACJI - zachęcamy do umieszczania go w Państwa materiałach

 
  Ulotka programu "Przywróćmy Pamięć", edycja 2007-2008  
  POROZMAWIAJMY - EUROPEJSKIE DEBATY O WARTOŚCIACH  
  DZIAŁANIA PROWADZONE PRZEZ UCZESTNIKÓW W 2008 R.  
  DOBRE PRAKTYKI 2007/2008  
  Dobre Praktyki Programu "Przywróćmy Pamięć" 2015-2016  
  Galeria
 
 

 
   
  mapka  
   
zachodniopomorskie lubuskie pomorskie wielkopolskie kujawsko - pomorskie dolnośląskie warmińsko - mazurskie podlaskie mazowieckie łódzkie opolskie lubelskie śląskie świetokrzyskie małopolskie podkarpackie

   
  Podaj swój adres e-mail, aby otrzymywać informacje o programie "Przywróćmy Pamięć"  
   
   


copy