home aktualności o nas o dziedzictwie projekty partnerzy nieruchomości
     

   
  II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Zamościu  
   start        program        szkolenia        galeria        media o nas        poprzednie edycje programu        kontakt    
     
"Przywróćmy Pamięć" edycja 2008-2009

OSTRÓW WIELKOPOLSKI - Stowarzyszenie Kulturalno - Edukacyjne Ostrów Wielkopolski Zachodni linia

Kim jesteśmy

OSTRÓW WIELKOPOLSKI - Stowarzyszenie Kulturalno - Edukacyjne Ostrów Wielkopolski Zachodni

Co robimy w ramach projektu

Nasz projekt adresowany jest zarówno do młodych ludzi z terenu miasta Ostrowa Wielkopolskiego, uczęszczających do szkół podstawowych oraz gimnazjum, jak również do nauczycieli, wychowawców, rodziców i przedstawicieli lokalnych władz. Za pośrednictwem lokalnych mediów pragniemy również informować mieszkańców miasta o wydarzeniach związanych z realizacją zamierzonego projektu. Nasze Stowarzyszenie Kulturalno - Edukacyjne, działające na terenie Osiedla „Nowe Parcele” ściśle współpracuje z wieloma instytucjami: Radą Osiedla, Radą Szkoły, Radą Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 7 im. G.J. Bema, Stowarzyszeniem Rodzin Katolickich, Aresztem Śledczym oraz Urzędem Miasta i Gminy Ostrów Wielkopolski.. Zasadniczym celem działalności stowarzyszenia jest promowanie zdrowia duchowego, psychicznego i fizycznego młodzieży poprzez bogatą ofertę edukacyjną, i kulturalną.
Udział w projekcie to wartościowe wykorzystanie czasu wolnego młodych ludzi, chcemy stworzyć im poczucie bezpieczeństwa, dać możliwość wykorzystania ich umiejętności twórczych, wyzwalając w ten sposób motywację do poznawania świata pogłębiania wiedzy i świadomości w zakresie problemów współczesnego świata. Chcemy również poprzez wspólną pracę bardziej zintegrować mieszkańców naszego miasta. Z uwagi na to, iż nasze stowarzyszenie to centrum wszelkich inicjatyw promieniujących na lokalną społeczność, pragniemy poprzez realizację projektu korzystać z ambicji i entuzjazmu młodych ludzi, by lepiej przygotować ich do życia we współczesnym świecie, pozwolić lepiej zrozumieć jego problemy i współzależności pomiędzy ich życiem a życiem innych ludzi na ziemi.
Realizacja projektu zakłada zaangażowanie młodzieży w jego poszczególnych etapach . W wycieczce do Ostrowskiej Synagogi uczestniczyć będzie młodzież z terenu Osiedla „Nowe Parcele” w ilości około 200 osób. Kaliski Cmentarz Żydowski odwiedzi wybrana młodzież ze szkół podstawowych z terenu miasta Ostrowa Wlkp. w ilości około 100 osób. Planujemy również zorganizować wyjazd do Warszawy do Muzeum Historii Żydów lub do Ambasady Izraela w Polsce. W tym przedsięwzięciu weźmie udział grupa uczniów ze szkół gimnazjalnych z terenu miasta w ilości około 60 osób. Na występy zespołów związanych z tradycją i kulturą żydowską zaprosimy młodzież z ostrowskich szkół wraz z opiekunami, rodzicami oraz przedstawicieli lokalnych władz w ilości około 150 osób. Na konferencję na temat różnic religii żydowskiej i chrześcijańskiej oraz antysemityzmu planujemy zaprosić nauczycieli historii i Edukacji Obywatelskiej ze szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu miasta, jak również przedstawicieli lokalnych władz oświatowych w ilości około 50 osób. Młodzież szkolną z terenu miasta zaprosimy również do wzięcia udziału w prelekcji na temat życia, tradycji i zwyczajów ludzi pochodzenia żydowskiego.
W ramach obchodów Roku Dialogu Międzykulturowego w Polsce zorganizowany zostanie dla mieszkańców osiedla „ Nowe Parcele” happening, w którym weźmie udział około 500 osób. Na podsumowanie projektu zaprosimy mieszkańców naszego miasta na specjalnie przygotowaną wystawę w Ostrowskiej Synagodze pt.: „ Śladami polskich Żydów” We współpracy z Aresztem Śledczym w Ostrowie Wlkp., Stowarzyszeniem Miłośników Synagogi oraz Szkołą Podstawową nr 7 im. Gen. J. Bema w Ostrowie Wlkp., przygotowany zostanie i wydany biuletyn pt.: „ Śladami polskich Żydów”.
 
   
   
   


   
 
 


Polecamy
  MATERIAŁY EDUKACYJNE DLA UCZNIÓW   
  MATERIAŁY EDUKACYJNE DLA NAUCZYCIELI   
 

LOGO FUNDACJI - zachęcamy do umieszczania go w Państwa materiałach

 
  Ulotka programu "Przywróćmy Pamięć", edycja 2007-2008  
  POROZMAWIAJMY - EUROPEJSKIE DEBATY O WARTOŚCIACH  
  DZIAŁANIA PROWADZONE PRZEZ UCZESTNIKÓW W 2008 R.  
  DOBRE PRAKTYKI 2007/2008  
  Dobre Praktyki Programu "Przywróćmy Pamięć" 2015-2016  


   
  mapka  
   
zachodniopomorskie lubuskie pomorskie wielkopolskie kujawsko - pomorskie dolnośląskie warmińsko - mazurskie podlaskie mazowieckie łódzkie opolskie lubelskie śląskie świetokrzyskie małopolskie podkarpackie

   
  Podaj swój adres e-mail, aby otrzymywać informacje o programie "Przywróćmy Pamięć"  
   
   


copy