home aktualności o nas o dziedzictwie projekty partnerzy nieruchomości
     

   
  II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Zamościu  
   start        program        szkolenia        galeria        media o nas        poprzednie edycje programu        kontakt    
     
"Przywróćmy Pamięć" edycja 2010-2011

Warszawa, Centrum Kształcenia Ustawicznego nr 1 linia

Strona www

http://www.cku1.edu.pl

Kim jesteśmy

Warszawa, Centrum Kształcenia Ustawicznego nr 1

Dlaczego realizujemy projekt

Witamy! Realizujemy kolejny juz projekt w ramach projektu : "Przywróćmy pamięć". Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, iż nie potrafimy siedzieć bezczynie, ponieważ interesuje nas kultura , tradycja, przeszłość, ale i teraźniejszość. Chcemy utrwalać w pamięci kolejnych pokoleń to, co łączy, przypomnieć o zwyczajach, tradycjach i życiu codziennym społeczności żydowskiej, która była, jest i będzie częścią społeczności naszego miasta, regionu, kraju.

Co robimy w ramach projektu

Zamierzamy przygotować prezentację oraz wystawę, która przybliżyłaby tradycję i kulturę żydowską. Wydamy także okolicznościową gazetkę na ten temat.

Co planujemy na kolejnym etapie projektu

Pierwszy etap mamy za sobą- przydzielenie zajęć. Kolejnym krokiem będzie odnalezienie starych fotografii, wiadmości dotyczących zwyczajów, tradycji i kultury żydowskiej. Dlaczego? Chcielibyśmy, aby młodzi ludzie wiedzieli o tym jak najwięcej, ponieważ kultura żydowska stanowi część nierozerwalną kultury naszego kraju. Chcemy przygotować swoisty happening- wystawę zdjęć, zaprezentować muzykę żydowską, a także (zastanawiamy się na formą) prezentację przybliżającą kulturę i religię.

Kto nam pomaga

Przyznam szczerze, że nasi słuchacze mają tyle zapału i energii, iż pomysły same "rodzą" się co chwila. Możemy liczyć na pomoc nawet tych , którzy nie są bezpośrednio związani z realizacją projektu. Jednak nawet najciekawsze działania nie mogłyby zostać zrealizowane, gdyby nie ogromne wsparcie ze strony Dyrekcji szkoły. To nasz najwiekszy sprzymierzeniec.:)

 
   
   
   


   
 
 


Polecamy
  MATERIAŁY EDUKACYJNE DLA UCZNIÓW   
  MATERIAŁY EDUKACYJNE DLA NAUCZYCIELI   
 

LOGO FUNDACJI - zachęcamy do umieszczania go w Państwa materiałach

 
  Ulotka programu "Przywróćmy Pamięć", edycja 2007-2008  
  POROZMAWIAJMY - EUROPEJSKIE DEBATY O WARTOŚCIACH  
  DZIAŁANIA PROWADZONE PRZEZ UCZESTNIKÓW W 2008 R.  
  DOBRE PRAKTYKI 2007/2008  
  Dobre Praktyki Programu "Przywróćmy Pamięć" 2015-2016  


   
  mapka  
   
zachodniopomorskie lubuskie pomorskie wielkopolskie kujawsko - pomorskie dolnośląskie warmińsko - mazurskie podlaskie mazowieckie łódzkie opolskie lubelskie śląskie świetokrzyskie małopolskie podkarpackie

   
  Podaj swój adres e-mail, aby otrzymywać informacje o programie "Przywróćmy Pamięć"  
   
   


copy