Z przyjemnością zapraszamy Państwa na międzynarodową konferencję dla nauczycieli szkół gimnazjalnych i licealnych pt. „Holocaust jako wyzwanie współczesnej edukacji”, która odbędzie się 3 kwietnia 2009 w Warszawskim Centrum Innowacji Edukacyjnych i Szkoleń, Hoża 88 w Warszawie, w godzinach 10:30 - 16:30. Konferencja jest organizowana wspólnie Ambasadą Stanów Zjednoczonych oraz z Warszawskim Centrum Innowacji Edukacyjnych i Szkoleń.
Celem konferencji jest zaprezentowanie problematyki Holocaustu w kontekście potrzeb i oczekiwań młodzieży oraz możliwości nauczycieli. W czasie konferencji przedstawione zostaną także doświadczenia z pracy z materiałami edukacyjnymi pt. „Cechy, które zwyciężają przeszkody – zestaw plakatów o ludziach, którzy ratowali Żydów”, przygotowanymi przez amerykańską fundację The Jewish Foundation for the Righteous.
W konferencji wezmą udział wybitni specjaliści z dziedziny Holocaustu i nauczania o Holocauście. Swój udział w części plenarnej potwierdziła pani dr hab. Barbara Engelking - Boni oraz pani Elizabeth Edelstein, kierująca pracami działu edukacyjnego Museum of Jewish Heritage, A Living Memorial to the Holocaust w USA. Pani Edelstein wygłosi wykład prezentujący programy Muzeum przełamujące uprzedzenia i stereotypy. Prezentacja będzie podstawą do dyskusji o rozwijaniu głębszego zrozumienia drugiego człowieka na poziome głębszym niż tolerancja. Wśród zaproszonych gości jest również pani Stanlee Stahl, vice dyrektor Jewish Founation for the Righteous. Jednym z celów tej fundacji jest upamiętnianie i upowszechnianie historii Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata. Stanlee Stahl jest pomysłodawczynią zestawu plakatów „Cechy, które zwyciężają przeszkody”.
W programie znajdują się także warsztaty metodyczne. Dwa z warsztatów poprowadzą nasi goście. Stanlee Stahl poprowadzi zajęcia o wykorzystaniu plakatów w planowaniu i prowadzeniu lekcji. Elisabeth Edelstein – o uczeniu się historii przedmiotów i z przedmiotów. Warsztaty będą tez prowadzone przez specjalistów z Polski - Arkadiusza Walczaka, Roberta Szuchtę, Agnieszkę Arkusińską.
Bardzo zależy nam na Państwa udziale w tym spotkaniu – liczymy, że będzie ono dla Państwa okazją do wymiany doświadczeń z innymi uczestnikami konferencji. Zajęcia będą odbywały się w małych grupach (do 20 osób) a dwie grupy będą pracować w języku angielskim. Tematykę zajęć będziecie Państwo wybierać przy zgłaszaniu się na konferencję.
Udział w konferencji jest bezpłatny. W trakcie przewidujemy przerwy kawowe oraz lunch. Po konferencji otrzymają Państwo komplet materiałów, zestaw plakatów oraz zaświadczenie o udziale. Zgłoszenie na konferencję
http://www.ceo.org.pl/portal/b_opowiem_formularze_zgloszenie_na_konferencje Program konferencji » powrót