home aktualności o nas o dziedzictwie projekty partnerzy nieruchomości
     

   
  II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Zamościu  
   start        program        szkolenia        galeria        media o nas        poprzednie edycje programu        kontakt    
     


ZAPROSZENIE NA SESJĘ EDUKACYJNĄ

W dniu 25 kwietnia br. Międzynarodowe Centrum Edukacji w Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu organizuje sesję edukacyjną dla nauczycieli i przewodników Muzeum oraz wszystkich zainteresowanych poruszaną tematyką.

Sesja pt. Orkiestry obozowe w Auschwitz rozpocznie się wykładem prof. Philippe Oliviera pt. Muzyka w obozach koncentracyjnych. Następnie uczestnicy wysłuchają wykładu dr. Jacka Lachendro pt. Orkiestry obozowe w KL Auschwitz. Ponadto uczestnicy sesji będą mieli okazję do zapoznania się z fragmentami filmów poświęconych obozowym orkiestrom.

Po sesji edukacyjnej, w Szkole Muzycznej w Oświęcimiu, odbędzie się koncert orkiestry kameralnej Ensemble Voix Etouffées z Francji. Koncert w Oświęcimiu jest częścią europejskiej trasy koncertowej zespołu, który od wielu lat działa na rzecz upamiętnienia twórczości kompozytorów prześladowanych przez reżim nazistowski. Wstęp na koncert jest bezpłatny. Koncert rozpocznie się o godzinie 18.00.

Pragniemy zaprosić Panią (Pana) do udziału w niniejszej konferencji.

Ponieważ liczba miejsc na sali wykładowej jest ograniczona, prosimy o przesłanie wypełnionego formularza pocztą, faksem lub pocztą elektroniczną najpóźniej do 20 kwietnia. Po tym terminie prosimy o kontakt telefoniczny.

Koszt udziału w sesji wynosi 40 zł od osoby – w tym materiały konferencyjne. Uczestnicy otrzymają również zaświadczenia.

Zapewniamy także poczęstunek między wykładami (kawa, herbata). Nie zwracamy kosztów podróży. Wyżywienie oraz ubezpieczenie we własnym zakresie.


Dziękuję i pozdrawiam,

Alicja Białecka

Kierownik Sekcji Programowej

MCEAH

Formularz zgłoszenia

Program

Zaproszenie

 

» powrót

 
   
   
   


   
 
 


Polecamy
  MATERIAŁY EDUKACYJNE DLA UCZNIÓW   
  MATERIAŁY EDUKACYJNE DLA NAUCZYCIELI   
 

LOGO FUNDACJI - zachęcamy do umieszczania go w Państwa materiałach

 
  Ulotka programu "Przywróćmy Pamięć", edycja 2007-2008  
  POROZMAWIAJMY - EUROPEJSKIE DEBATY O WARTOŚCIACH  
  DZIAŁANIA PROWADZONE PRZEZ UCZESTNIKÓW W 2008 R.  
  DOBRE PRAKTYKI 2007/2008  
  Dobre Praktyki Programu "Przywróćmy Pamięć" 2015-2016  


   
  mapka  
   
zachodniopomorskie lubuskie pomorskie wielkopolskie kujawsko - pomorskie dolnośląskie warmińsko - mazurskie podlaskie mazowieckie łódzkie opolskie lubelskie śląskie świetokrzyskie małopolskie podkarpackie

   
  Podaj swój adres e-mail, aby otrzymywać informacje o programie "Przywróćmy Pamięć"  
   
   


copy