home aktualności o nas o dziedzictwie projekty partnerzy nieruchomości
     

   
  II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Zamościu  
   start        program        szkolenia        galeria        media o nas        poprzednie edycje programu        kontakt    
     


ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W VII EDYCJI PROGRAMU!

Serdecznie zapraszamy szkoły i organizacje pozarządowe z całej Polski do udziału w VII edycji programu edukacyjnego "Przywróćmy Pamieć", obejmującej rok szkolny 2011/2012. Z radością informujemy również, że VII edycja programu została objęta honorowym patronatem wszystkich 16 Wojewódzkich Kuratorów Oświaty.

Rekrutacja została już otwarta - aby zgłosić swój udzial w programie, należy wejść w zakładkę "zgłoszenia" (na zielonym pasku na górze strony) i wypełnić znajdujący sie tam prosty formularz.

O wypełnienie formularza prosimy też uczestników, którzy brali udział w poprzednich edycjach programu i chcą kontynuować działania realizowane w ramach „Przywróćmy Pamięć” - jest to konieczne, aby zostać zarejestrowanym jako uczestnik VII edycji i uzyskać możliwość korzystania ze szkoleń i materiałów edukacyjnych, a także możliwość edytowania strony internetowej programu.

Celem programu „Przywróćmy Pamięć” jest zaangażowanie młodzieży w poznawanie lokalnego wielokulturowego dziedzictwa i przywracanie innym mieszkańcom pamięci o nim. W ramach programu uczniowie, na podstawie dostępnych informacji archiwalnych oraz opowieści zebranych od mieszkańców miejscowości, rekonstruują historię społeczności żydowskiej w swojej okolicy, następnie zaś podejmują różnorodne działania publiczne, aby przywrócić pamięć o wielokulturowym dziedzictwie. Ważnym elementem programu jest opieka nad wybranym cmentarzem żydowskim, znajdującym się w okolicy.

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z koordynatorem program: pamiec@fodz.pl» powrót

 
   
   
   


   
 
 


Polecamy
  MATERIAŁY EDUKACYJNE DLA UCZNIÓW   
  MATERIAŁY EDUKACYJNE DLA NAUCZYCIELI   
 

LOGO FUNDACJI - zachęcamy do umieszczania go w Państwa materiałach

 
  Ulotka programu "Przywróćmy Pamięć", edycja 2007-2008  
  POROZMAWIAJMY - EUROPEJSKIE DEBATY O WARTOŚCIACH  
  DZIAŁANIA PROWADZONE PRZEZ UCZESTNIKÓW W 2008 R.  
  DOBRE PRAKTYKI 2007/2008  
  Dobre Praktyki Programu "Przywróćmy Pamięć" 2015-2016  


   
  mapka  
   
zachodniopomorskie lubuskie pomorskie wielkopolskie kujawsko - pomorskie dolnośląskie warmińsko - mazurskie podlaskie mazowieckie łódzkie opolskie lubelskie śląskie świetokrzyskie małopolskie podkarpackie

   
  Podaj swój adres e-mail, aby otrzymywać informacje o programie "Przywróćmy Pamięć"  
   
   


copy