home aktualności o nas o dziedzictwie projekty partnerzy nieruchomości
     

   
  II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Zamościu  
   start        program        szkolenia        galeria        media o nas        poprzednie edycje programu        kontakt    
     
"Przywróćmy Pamięć" edycja 2005-2006

RUDNIK NAD SANEM - Liceum Ogólnokształcące

linia


Kim jesteśmy

RUDNIK NAD SANEM - Liceum Ogólnokształcące

Co robimy w ramach projektu

Projekt: Śladami naszych danwych sąsiadów

Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Rudniku nad Sanem wspólnie ze swoją nauczycielką Renatą Cudziło poznają historię swojej miejscowości i jej dawnych mieszkańców Żydów.
Do projektu zgłosiło się 20 osób, głównie z klas drugich. Spotykają się systematycznie co 3 tygodnie. Zbierają materiały dotyczące historii Żydów w swoim rejonie. Wiele z nich jest b. interesujących.
Przeprowadzają wywiady z ludźmi pamiętającymi czasy prze II wojną światową. Nawiązali współpracę z Towarzystwem Miłośników Ziemi Rudnickiej, które służy im wielką pomocą. Na spotkaniach omawiają święta żydowskie, a teraz. opracowują scenariusz przedstawienia w oparciu o humor żydowski. Mają zamiar zorganizować wystawę na temat historii i kultury Żydów ze swojego regionu.


MAJ 2006

Przygotowaliśmy w pracowni historycznej wystawę, której zdjęcia zamieszczamy poniżej. Przedstawia ona częściowe efekty naszej dotychczasowej pracy przy projekcie. Wystawę tę oglądali rodzice, uczniowie gimnazjum, którzy odwiedzili nas podczas Dni Otwartych oraz oczywiście nasi koledzy ze szkoły. Temat wystawy wzbudził spore zainteresowanie, odpowiadaliśmy na wiele pytań dotyczących historii Żydów w Rudniku nad Sanem.
4 KWIETNIA 2006
Pragniemy poinformować, że w dniu 30 marca odwiedziliśmy Muzeum Regionalne w Stalowej Woli, gdzie obejrzeliśmy wystawę " Kultura Żydów Galicyjskich", uczestniczyliśmy również w lekcji muzealnej. Wystawa jest bardzo bogata i interesująca. Zdobyliśmy wiele informacji na temat obyczajów, kultury i życia codziennego Żydów. W tym tygodniu skończymy przygotowywać naszą wystawę w szkole i zaprezentujemy ją gimnazjalistom oraz oczywiście uczniom naszego liceum. Zapisaliśmy się również na warsztaty tańca żydowskiego i wycinanek żydowskich.

» powrót
 
   
   
   


   
 
 


Polecamy
  MATERIAŁY EDUKACYJNE DLA UCZNIÓW   
  MATERIAŁY EDUKACYJNE DLA NAUCZYCIELI   
 

LOGO FUNDACJI - zachęcamy do umieszczania go w Państwa materiałach

 
  Ulotka programu "Przywróćmy Pamięć", edycja 2007-2008  
  POROZMAWIAJMY - EUROPEJSKIE DEBATY O WARTOŚCIACH  
  DZIAŁANIA PROWADZONE PRZEZ UCZESTNIKÓW W 2008 R.  
  DOBRE PRAKTYKI 2007/2008  
  Dobre Praktyki Programu "Przywróćmy Pamięć" 2015-2016  


   
  mapka  
   
zachodniopomorskie lubuskie pomorskie wielkopolskie kujawsko - pomorskie dolnośląskie warmińsko - mazurskie podlaskie mazowieckie łódzkie opolskie lubelskie śląskie świetokrzyskie małopolskie podkarpackie

   
  Podaj swój adres e-mail, aby otrzymywać informacje o programie "Przywróćmy Pamięć"  
   
   


copy