home aktualności o nas o dziedzictwie projekty partnerzy nieruchomości
     

   
  II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Zamościu  
   start        program        szkolenia        galeria        media o nas        poprzednie edycje programu        kontakt    
     
"Przywróćmy Pamięć" edycja 2005-2006

RADOMYŚL WIELKI - Zespół Szkół

linia


Kim jesteśmy

RADOMYŚL WIELKI - Zespół Szkół

Co robimy w ramach projektu

Uczniowie III klasy Zespołu Szkół w Radomyślu Wielkim swój projekt prowadzą na lekcjach historii, na których poznają historię i tradycję Żydów polskich. Na postawie zdobytej wiedzy napisali prace, do których linki zamieszczamy poniżej:

WIOSNA 2006

Dnia 26.04.06 uczniowie klasy I LO w Radomyślu Wielkim na lekcji historii i matematyki porządkowali Cmentarz Żydowski w Radomyślu Wielkim. Mieli również okazję poznania historii tego cmentarza oraz losów ludzi, których groby sie tam znajdują.

JESIEŃ 2005

Jesienią 2005 roku uczniowie odwiedzili cmentarz żydowski, na którym między innymi uprzątneli śmieci. Oto zdjęcia cmentarza z jesieni 2005:
Przez całą zimę będą zbierali i opracowywali materiały związane z Żydami z okolic Radomyśla Wielkiego. Dzięki swoim poszukiwaniom znaleźli osobę odznaczoną medalem Sprawiedliwego Wśród Narodów Świata.

Niedawno uczniowie klasy III LO i I LP uczestniczyli w wycieczce do muzeum w Dębicy zorganizowanej przez panią Kunegundę Wolińską i panią Monikę Szocik. Wystawa, którą uczniowie mieli okazję obejrzeć nosiła tytuł "Sprawiedliwy wsród narodów świata" i była zorganizowana przez Instytut Pamięci Narodowej.

» powrót
 
   
   
   


   
 
 


Polecamy
  MATERIAŁY EDUKACYJNE DLA UCZNIÓW   
  MATERIAŁY EDUKACYJNE DLA NAUCZYCIELI   
 

LOGO FUNDACJI - zachęcamy do umieszczania go w Państwa materiałach

 
  Ulotka programu "Przywróćmy Pamięć", edycja 2007-2008  
  POROZMAWIAJMY - EUROPEJSKIE DEBATY O WARTOŚCIACH  
  DZIAŁANIA PROWADZONE PRZEZ UCZESTNIKÓW W 2008 R.  
  DOBRE PRAKTYKI 2007/2008  
  Dobre Praktyki Programu "Przywróćmy Pamięć" 2015-2016  


   
  mapka  
   
zachodniopomorskie lubuskie pomorskie wielkopolskie kujawsko - pomorskie dolnośląskie warmińsko - mazurskie podlaskie mazowieckie łódzkie opolskie lubelskie śląskie świetokrzyskie małopolskie podkarpackie

   
  Podaj swój adres e-mail, aby otrzymywać informacje o programie "Przywróćmy Pamięć"  
   
   


copy