home aktualności o nas o dziedzictwie projekty partnerzy nieruchomości
     

   
        start        projekt        galeria        media        kontakt        zwiedzanie    
     


2013-08-31 WYSTAWA "ROZMOWA, MONOLOG, MILCZENIE"

W dniach 12 lipca – 31 sierpnia 2013 r. w Centrum „Synagoga” Fundacji Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego przy ul. Pereca 14 w Zamościu prezentowana była wystawa malarstwa Magdaleny Atkins, Tomasza Czyżewskiego, Joanny Fodczuk-Garcia i Iwony Stachury „Rozmowa, Monolog, Milczenie”. Wernisaż wystawy odbył się 12 lipca.

Magdalena Atkins, Warszawa
Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Zajmuje się malarstwem i wizażem. Zainteresowanie sztuką wizażu pochodzi z inspiracji malarstwem, a „każdą twarz traktuje jak czyste płótno, na którym należy namalować piękny obraz”. Przez 10 lat przebywała w Londynie, gdzie ukończyła Akademię Wizażu w Westminster College. Przez wiele lat pracowała w światowej mekce sztuki i mody Harrods. Ma na swoim koncie współpracę z czołowymi gwiazdami świata mody i filmu. Od kilku lat przebywa w Polsce pracując, dla najlepszych magazynów mody, agencji reklamowych i fotograficznych.

Tomasz Czyżewski, Kutno
Absolwent liceum plastycznego w Gdyni i wydziału Malarstwo Grafika Rzeźba PWSSP w Poznaniu, dyplom z malarskiej aranżacji przestrzeni „Ideal Home” 1995r. Malarz i projektant przestrzeni, prowadzi Dział Sztuki w Muzeum Regionalnym w Kutnie. Twórca wydarzeń poetyckich, performer, założyciel i uczestnik grup artystycznych i społecznych: Hrenosz, Agencja Najemnik, Wspaniali&Lubiani, Dom, Galeria Środek Europy, Nieformalna Grupa 8.

We współpracy z muzeami i galeriami realizuje cykle wystaw dotyczących historii sztuki i współczesnych zagadnień artystycznych. Aktualnie prowadzi równolegle dwa autorskie projekty: „Męskie Obszary Sztuki” i „Pejzaż Rudymentarny”.

Joanna Fodczuk-Garcia, Los Angeles
Urodzona w Bielsku-Białej, od 1997 roku mieszka i pracuje w Los Angeles, USA. Zajmuje się malarstwem, collage, obiektem i instalacją. Jest absolwentką PWSSP (obecnie Uniwersytet Artystyczny) w Poznaniu. W 1997 roku obroniła dyplom w zakresie malarstwa w pracowni prof. Jerzego Kałuckiego.

„Moje malarstwo to pejzaż wewnętrzny, osobista mapa dróg, po których wędrują poprzez ogrody, nieba i pustynie moje refleksje nad życiem. Ten wizualny dziennik jest zapiskiem doświadczeń nowo odkrytych światów.”

Iwona Stachura, Kielce
Absolwentka PWSSP w Poznaniu – w 1996 roku obroniła pracę dyplomową w zakresie malarstwa w pracowni prof. Jerzego Kałuckiego. Zajmuje się malarstwem, tkaniną użytkową, projektowaniem graficznym. Pracuje jako nauczyciel rysunku i malarstwa w Zespole Państwowych Szkół Plastycznych im. Józefa Szermentowskiego w Kielcach. Współpracuje z firmą Art Office w Warszawie, galerią Krebsen w Kopenhadze, fundacją Autoped w Rotterdamie, jest członkiem Zarządu ZPAP Okręgu Kieleckiego.

„Po przeciwnej stronie znajdują się ludzie, którzy do sytuacji konwersacyjnej podchodzą bez uprzedniego przygotowania, bez wcześniejszego uzbrojenia własnego aparatu psychicznego. Zamiast tego reagują spontanicznie i twórczo na wszystko, co może ich spotkać. Zapominają o własnej wiedzy, o posiadanym statusie. Wówczas ich ja usuwa się w cień i to właśnie umożliwia rozwinięcie pełni komunikacji z drugą osobą oraz prezentowanymi przez nią ideami. W ten sposób rodzą się nowe idee, gdyż nikt nie trzyma się kurczowo pojęć już istniejących. (…) Osoby takie pełnię istnienia uzyskują w akcie rozmowy, gdyż nie usztywnia ich nerwowa troska o to, co posiadają. Ich spontaniczna żywotność jest zaraźliwa, często pomaga innym przezwyciężyć własny egocentryzm. Dzięki takiej postawie rozmowa przestaje być rodzajem wymiany towarów (informacji, wiedzy, korzyści wynikających z zajmowanej pozycji), a staje się dialogiem, w którym nie liczy się już, po czyjej stronie jest racja.” (Erich Fromm „Mieć czy być?”)» powrót

Zobacz także galerie:
WYSTAWA "ROZMOWA, MONOLOG, MILCZENIE"
linia
The Cahnman Foundation

linia


linia

Liceum Plastyczne im. Bernarda Morando


Biuro Wystaw Artystycznych - Galeria Zamojska


Orkiestra Symfoniczna im. Karola Namysłowskiego

Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II. Pracownia Literatury Polsko-Żydowskiej


Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Zamościu, Pracownia Badań Dziejów i Kultury Żydów


Stowarzyszenie Studnia Pamięci


Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej. Zakład Kultury i Historii Żydów

Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji w Zamościu

Gmina Żydowska w Trondheim w Norwegii (Det Mosaiske Trossamfunn, Trondheim)
gora
linia
  Polecamy
  Oferta edukacyjna Centrum "Synagoga"  
  Szlak Chasydzki  
  Album "Ochrona dziedzictwa żydowskiego w Polsce wyd. II"  
  Album "Ochrona dziedzictwa żydowskiego w Polsce"  
  RAPORT ROCZNY 2016  
  RAPORT ROCZNY 2015  
 

RAPORT ROCZNY 2013

 
 

Broszura "Rewitalizacja synagogi w Zamościu"

 
  Broszura "Stworzenie zespołu pracowników kultury w Centrum "Synagoga""  


   
  Podaj swój adres e-mail, aby otrzymywać informacje  
   
   

Dotacje on-line
copy