home aktualności o nas o dziedzictwie projekty partnerzy nieruchomości
     

   
  II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Zamościu  
   start        program        szkolenia        galeria        media o nas        poprzednie edycje programu        kontakt    
     
2007-10-08 Działania G- 4 z Czerwionki na rzecz wielokulturowości nagrodzone!

„Obca kultura jest tajemnicą, którą można zgłębić jedynie przez dialog. Potrzeba jest, więc dialogu kulturowego (...), potrzeba wymiany duchowej, by móc zaakceptować istniejące między nami różnice.”
                                                                                                                     Kardynał Karl Lehmann, biskup Mainz

Działania Gimnazjum nr 4 na rzecz wielokulturowości nagrodzone!

18 września 2007 roku w Katolickim Centrum Edukacji Młodzieży KANA w Gliwicach, odbyła się konferencja podsumowująca trzyletni projekt: InterEOL; Edukacja Interkulturowa OnLine. Konferencje połączono z wystawą prac konkursowych i wręczeniem nagród dla szkół uczestniczących w konkursie "Europejski wymiar dziedzictwa kulturowego regionu". Konkurs zorganizowała gliwicka KANA przy współudziale Regionalnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Katowicach. Jego adresatami byli uczniowie wszystkich typów szkół , które brały udział w projekcie InterEol, a którzy przygotowali prace o tematyce koncentrującej się wokół szeroko rozumianego dziedzictwa kulturowego oraz edukacji międzykulturowej.
Udział w konferencji wzięli również międzynarodowi partnerzy projektu: z Niemiec i Republiki Czeskiej, którzy mówili o sukcesach i trudnościach w trakcie realizacji projektu w ich krajach Nie zabrakło władz oświatowych, reprezentowanych przez osobę Wicekuratora Oświaty w Katowicach i przedstawicieli samorządów miejscowości z których pochodziły szkoły.
Z radością pragniemy poinformować naszych czytelników, że Gimnazjum nr 4 w Czerwionce-Leszczynach ( Zespół Szkół nr 3) zajęło I miejsce w konkursie "Europejski wymiar dziedzictwa kulturowego regionu", z projektem edukacyjnym „Śladami Żydów na Górnym Śląsku.”, realizowanym od 2006 roku w ramach programu "Przywróćmy Pamięć."
Zespół nauczycielski w składzie : M. Mazur-Zając, M. Pyszny., M. Gorzawski odebrał nagrodę , którą wręczyli: Andrzej Raudner -Zastępca Burmistrza Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny , Ewa Kluczniok –Naczelnik Wydziału Oświaty i Zofia Szachniewicz- Dyrektor Zespołu Szkół nr 3.
Zespól uczniowski w składzie: Sandra Łaska, Agnieszka Pyszny, Alicja Koczubik, Vanessa Piekielnik, Bartłomiej Radwan- przygotował stanowisko ekspozycyjne projektu, który wzbudził zainteresowanie gości zarówno z Polski jak i z zagranicy.
                                                                                                         Małgorzata Mazur-Zając


gora
---

poprzednie następne
Loading... >> Play || Pause


powrót do listy galerii
 
   
   
   


   
 
 


Polecamy
  MATERIAŁY EDUKACYJNE DLA UCZNIÓW   
  MATERIAŁY EDUKACYJNE DLA NAUCZYCIELI   
 

LOGO FUNDACJI - zachęcamy do umieszczania go w Państwa materiałach

 
  Ulotka programu "Przywróćmy Pamięć", edycja 2007-2008  
  POROZMAWIAJMY - EUROPEJSKIE DEBATY O WARTOŚCIACH  
  DZIAŁANIA PROWADZONE PRZEZ UCZESTNIKÓW W 2008 R.  
  DOBRE PRAKTYKI 2007/2008  
  Dobre Praktyki Programu "Przywróćmy Pamięć" 2015-2016  


   
  mapka  
   
zachodniopomorskie lubuskie pomorskie wielkopolskie kujawsko - pomorskie dolnośląskie warmińsko - mazurskie podlaskie mazowieckie łódzkie opolskie lubelskie śląskie świetokrzyskie małopolskie podkarpackie

   
  Podaj swój adres e-mail, aby otrzymywać informacje o programie "Przywróćmy Pamięć"  
   
   


copy