home aktualności o nas o dziedzictwie projekty partnerzy nieruchomości
     

   
  II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Zamościu  
   start        program        szkolenia        galeria        media o nas        poprzednie edycje programu        kontakt    
     
2011-07-07 Mrągowo, rozdanie nagród w III edycji konkursu im. Prof. Heschela

Z wielkimi trudami udało nam się uzyskać wsparcie, jednak otwartość wielu osób daje nadzieję, że inicjatywy takie, jak konkurs Heschela, będą w przyszłości kontynuowane.

Stowarzyszenie SEEiK dziękuje za pomoc i wsparcie wielu osób, zwłaszcza mieszkańców wsi Prusinowo, Machary i nauczycielom Szkoły Podstawowej Nr 4 w Mrągowie, Zespołowi Szkół Zawodowych w Mrągowie, pracownikom Urzędu Miasta Mrągowo, pracownikom starostwa powiatowego w Mrągowie, dziennikarzom Kuriera Mrągowskiego i Radia Planeta, za pomoc i udział w konkursie wielu uczniów i mieszkańców Mrągowa i powiatu mrągowskiego. W roku 2011 wpłynęło ponad 55 prac, w tym również prace z odległych części województwa, tj, Ełk. Było też więcej niż w poprzednich latach prac opisowych. 

Jest to dla nas i naszej działalności szczególnie ważne i wyróżniające, że w organizacji tego konkursu pomagało wielu ludzi dobrej woli i uczestniczyło tak wiele młodzieży. Wśród wielu różnych działań, które podejmujemy, konkurs Heschela jest chyba najbardziej reprezentatywnym przykładem naszej działalności.

Ze wsparciem instytucjonalnym w regionie jest różnie. W tym roku wsparł nas Samorząd Miasta Mrągowa środkami finansowymi na realizację konkursu. Zaskoczeniem dla naszej organizacji jest natomiast ciągły brak wsparcia ze strony Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Marszałek Województwa Pan Jacek Protas przekazał nam 10 książek, które otrzymali uczestnicy konkursu, za co bardzo serdecznie dziękujemy.

Celem naszego działania jest edukacja, konkurs promuje dialog, tolerancję i przełamywanie stereotypów. Prof. Heschel i jego życie odzwierciedlają te idee, stąd konkurs Heschela, od nazwiska człowieka urodzonego w Polsce, Żyda z urodzenia i przekonania, rabina – osoby uczonej w judaizmie, a jednocześnie zdaniem naszej organizacji najwybitniejszego filozofa XX wieku. Konkurs wsparły samorządy powiatu mrągowskiego, piskiego, miasta Mrągowa, gminy Mrągowo i gminy Piecki. Samorządy powiatowe przekazały gadżety promocyjne na nagrody. Wsparła nas także Fundacja Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego, Ambasada Izraela w Polsce, Wydawnictwo Espirt z Krakowa, Pensjonat Wileński w Mrągowie. Patronat nad konkursem i pomoc w jego promocji zapewniły Stowarzyszenie Kobieta na Plus, Fundacja Open Art z Warszawy, Polskie Towarzystwo Historyczne Oddział w Olsztynie. Promocję w mediach zapewniły Radio Planeta Mrągowo, Kurier Mrągowski i Zapiski Mazurskie. Radio Planeta przekazało również gadżety reklamowe i nagrody dla uczestników.
Dnia 7 lipca 2011 roku w Pensjonacie Wileński odbyło się wręczenie nagród w III edycji konkursu Heschela. Uczestnicy otrzymali nagrody oraz dyplomy. Ocenę prac konkursowych przeprowadziła powołana do tego komisja złożona z przedstawicieli partnerów.

W uroczystości rozdania nagród uczestniczył starosta piski Pan Andrzej Nowicki, starosta mrągowski Pan Bogdan Kurta, zastępca  burmistrza miasta Mrągowo Pan Tomasz Witkowicz, przedstawiciel wójta gminy Mrągowo, Pan Bogdan Kossakowski oraz Pani Barbara Wyłudek prezes Stowarzyszenia Kobieta na Plus z Rucianego-Nidy i członkowie Stowarzyszenia SEEiK.

Nie udało się zebrać wszystkich nagrodzonych z powodu przerwy wakacyjnej, nagrody będą rozdawane sukcesywnie dla wszystkich uczestników.

W roku 2012 planowana jest IV edycja konkursu Heschela. Konkurs zostanie ogłoszony w lutym 2012 roku.


gora
---

poprzednie następne
Loading... >> Play || Pause


powrót do listy galerii
 
   
   
   


   
 
 


Polecamy
  MATERIAŁY EDUKACYJNE DLA UCZNIÓW   
  MATERIAŁY EDUKACYJNE DLA NAUCZYCIELI   
 

LOGO FUNDACJI - zachęcamy do umieszczania go w Państwa materiałach

 
  Ulotka programu "Przywróćmy Pamięć", edycja 2007-2008  
  POROZMAWIAJMY - EUROPEJSKIE DEBATY O WARTOŚCIACH  
  DZIAŁANIA PROWADZONE PRZEZ UCZESTNIKÓW W 2008 R.  
  DOBRE PRAKTYKI 2007/2008  
  Dobre Praktyki Programu "Przywróćmy Pamięć" 2015-2016  


   
  mapka  
   
zachodniopomorskie lubuskie pomorskie wielkopolskie kujawsko - pomorskie dolnośląskie warmińsko - mazurskie podlaskie mazowieckie łódzkie opolskie lubelskie śląskie świetokrzyskie małopolskie podkarpackie

   
  Podaj swój adres e-mail, aby otrzymywać informacje o programie "Przywróćmy Pamięć"  
   
   


copy