home aktualności o nas o dziedzictwie projekty partnerzy nieruchomości
     

   
  II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Zamościu  
   start        program        szkolenia        galeria        media o nas        poprzednie edycje programu        kontakt    
     
"Przywróćmy Pamięć" edycja 2006-2007

BYCZYNA - Zespół szkół gimnazjalnych, licealnych i zawodowych linia

Kim jesteśmy

Zespół szkół gimnazjalnych, licealnych i zawodowych

Dlaczego realizujemy projekt

Realizujemy program, ponieważ chcemy zgłębić wiedzę na temat historii naszej miejscowości i jej mieszkańców. Zależy nam na tym, by dzięki naszym działaniom zabytki pozostałe po społeczności żydowskiej były w jak najlepszym stanie oraz przetrwały dla kolejnych pokoleń, by także one mogły je poznać.

Co robimy w ramach projektu

W ramach projektu przede wszystkim opiekujemy się pobliskim cmentarzem żydowskim. Co jakiś czas jeździmy tam, by utrzymać go w dobrym stanie. W naszej szkole organizowane są także przedstawienia i konkursy o tematyce żydowskiej oraz inne działania mające na celu przybliżyć młodzieży tę społeczność.

Co planujemy na kolejnym etapie projektu

W tym roku szkolnym planujemy przybliżyć naszym kolegom i koleżankom kulturę żydowską, m. in. poprzez zorganizowanie "Spotkań z piosenką żydowską".

Kto nam pomaga

Pomocy udziela nam Burmistrz i władze Byczyny oraz dyrekcja szkoły. Możemy również liczyć na pana Pawła Skupina, który wspomaga nas swoją wiedzą.

Z czego jesteśmy szczególnie dumni

Dumni jesteśmy przede wszystkim z tego, że działamy i dbamy o to, żeby zachować pamięć o dawnej Byczynie i osobach, które przed laty ją zamieszkiwały. Działanie w ramach projektu daje nam satysfakcję, ponieważ możemy być aktywni społecznie i zrobić coś dla naszego miasta. Cieszymy się z tego, że przy okazji mamy możliwość poznawania ciekawych osób i odwiedzenia interesujących często nowych dla nas miejsc.
 
   
   
   


   
 
 


Polecamy
  MATERIAŁY EDUKACYJNE DLA UCZNIÓW   
  MATERIAŁY EDUKACYJNE DLA NAUCZYCIELI   
 

LOGO FUNDACJI - zachęcamy do umieszczania go w Państwa materiałach

 
  Ulotka programu "Przywróćmy Pamięć", edycja 2007-2008  
  POROZMAWIAJMY - EUROPEJSKIE DEBATY O WARTOŚCIACH  
  DZIAŁANIA PROWADZONE PRZEZ UCZESTNIKÓW W 2008 R.  
  DOBRE PRAKTYKI 2007/2008  
  Dobre Praktyki Programu "Przywróćmy Pamięć" 2015-2016  
  Galeria
 
 

 
   
  mapka  
   
zachodniopomorskie lubuskie pomorskie wielkopolskie kujawsko - pomorskie dolnośląskie warmińsko - mazurskie podlaskie mazowieckie łódzkie opolskie lubelskie śląskie świetokrzyskie małopolskie podkarpackie

   
  Podaj swój adres e-mail, aby otrzymywać informacje o programie "Przywróćmy Pamięć"  
   
   


copy