home aktualności o nas o dziedzictwie projekty partnerzy nieruchomości
     

   
  II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Zamościu  
   start        program        szkolenia        galeria        media o nas        poprzednie edycje programu        kontakt    
     
2012-03-18 Olecko. Międzykulturowy dialog w Olecku trwa

Ponad sto osób przybyło do sali Mazurskiego Centrum Edukacji i Inicjatyw Lokalnych na spotkanie z Andrzejem Matusiewiczem, które poświęcone było historii i kulturze Żydów żyjących na Warmii, Mazurach i Suwalszczyźnie. Wydarzenie przygotowali „Kronikarze Przeszłości”, realizujący dofinansowany przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności projekt zatytułowany „Śladami kultury żydowskiej”, oraz uczniowie Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych w Olecku, którzy od września uczestniczą w ogólnopolskim programie ogłoszonym przez Fundację Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego „Przywróćmy Pamięć”.

Spotkanie poprzedził krótki recital uczniów trzeciej klasy liceum profilowanego o specjalności policyjno-pożarniczej. Młodzież przedstawiła własną aranżację „Skrzypka na dachu”.

Po wykładzie wszyscy chętni mogli wziąć udział w konkursie poświęconym dziejom Żydów zamieszkujących północno-wschodnią część Polski. Refleksem i największą wiedzą wykazała się Edyta Olszewska, uczennica trzeciej klasy technikum organizacji usług gastronomicznych, która zdobyła pierwszą nagrodę ufundowaną przez Ambasadę Izraela w Warszawie.


gora
---

poprzednie następne
Loading... >> Play || Pause


powrót do listy galerii
 
   
   
   


   
 
 


Polecamy
  MATERIAŁY EDUKACYJNE DLA UCZNIÓW   
  MATERIAŁY EDUKACYJNE DLA NAUCZYCIELI   
 

LOGO FUNDACJI - zachęcamy do umieszczania go w Państwa materiałach

 
  Ulotka programu "Przywróćmy Pamięć", edycja 2007-2008  
  POROZMAWIAJMY - EUROPEJSKIE DEBATY O WARTOŚCIACH  
  DZIAŁANIA PROWADZONE PRZEZ UCZESTNIKÓW W 2008 R.  
  DOBRE PRAKTYKI 2007/2008  
  Dobre Praktyki Programu "Przywróćmy Pamięć" 2015-2016  


   
  mapka  
   
zachodniopomorskie lubuskie pomorskie wielkopolskie kujawsko - pomorskie dolnośląskie warmińsko - mazurskie podlaskie mazowieckie łódzkie opolskie lubelskie śląskie świetokrzyskie małopolskie podkarpackie

   
  Podaj swój adres e-mail, aby otrzymywać informacje o programie "Przywróćmy Pamięć"  
   
   


copy