home aktualności o nas o dziedzictwie projekty partnerzy nieruchomości
     

   
  II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Zamościu  
   start        program        szkolenia        galeria        media o nas        poprzednie edycje programu        kontakt    
     
2012-03-22 Wysokie Mazowieckie. Przeciwko ksenofobii: edukacja i wspólne działanie.

Uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego, Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Policealnych w Wysokiem Mazowieckiem oraz ich rówieśnicy z Warszawy wspólnie przeprowadzili prace porządkowe na zbezczeszczonym w nocy z 18/19 marca br. przez nieznanych sprawców kirkucie.

Według rabina Michaela Schudricha – wspólna praca to jeden ze sposobów na kształtowanie postaw tolerancji. "W stosunkach polsko-żydowskich najważniejsza jest edukacja" - powiedział. "Kiedy kogoś się nie zna, łatwo traktować go jako obcego i dopatrywać się w nim czegoś złego, jakiś ciemnych sił" – wyjaśniał. Po zakończeniu prac porządkowych, Rabin w imieniu własnym, Burmistrza Miasta Wysokie Mazowieckie, Fundacji Ochronny Dziedzictwa Żydowskiego podziękował młodzieży z Wysokiego Mazowieckiego i Warszawy za wspólna pracę i odmówił modlitwę za zmarłych.

Następnie w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Policealnych odbyło się spotkanie integracyjne młodzieży. Goście z Warszawy zwiedzili także Izbę Pamięci w Miejskim Ośrodku Kultury, w której udokumentowana jest m.in. wielokulturowość Wysokiego Mazowieckiego.


gora
---

poprzednie następne
Loading... >> Play || Pause


powrót do listy galerii
 
   
   
   


   
 
 


Polecamy
  MATERIAŁY EDUKACYJNE DLA UCZNIÓW   
  MATERIAŁY EDUKACYJNE DLA NAUCZYCIELI   
 

LOGO FUNDACJI - zachęcamy do umieszczania go w Państwa materiałach

 
  Ulotka programu "Przywróćmy Pamięć", edycja 2007-2008  
  POROZMAWIAJMY - EUROPEJSKIE DEBATY O WARTOŚCIACH  
  DZIAŁANIA PROWADZONE PRZEZ UCZESTNIKÓW W 2008 R.  
  DOBRE PRAKTYKI 2007/2008  
  Dobre Praktyki Programu "Przywróćmy Pamięć" 2015-2016  


   
  mapka  
   
zachodniopomorskie lubuskie pomorskie wielkopolskie kujawsko - pomorskie dolnośląskie warmińsko - mazurskie podlaskie mazowieckie łódzkie opolskie lubelskie śląskie świetokrzyskie małopolskie podkarpackie

   
  Podaj swój adres e-mail, aby otrzymywać informacje o programie "Przywróćmy Pamięć"  
   
   


copy