home aktualności o nas o dziedzictwie projekty partnerzy nieruchomości
     

   
  II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Zamościu  
   start        program        szkolenia        galeria        media o nas        poprzednie edycje programu        kontakt    
     
2007-05-03 Grupa z K-Koźla na warsztatach w Lublinie

Po nieprzespanej nocy i długiej drodze dotarliśmy do celu. Zajęcia odbywały się w okazałym budynku Jesziwy, czyli żydowskiej Szkoły Mędrców, która została ponownie, po kilkudziesięciu latach, otwarta w lutym tego roku. Mieści się tam również synagoga, która mieliśmy okazję podziwiać.

Pierwszym punktem zajęć był wykład o zwyczajach panujących w żydowskim domu i społeczeństwie. Potem godzina integracji z grupami z całej Polski (m.in. z Ustrzyk Dolnych, Kocka, Dębicy), a następnie obiad. I tutaj zaskoczenie. Okazało się że przez najbliższe 2 dni będziemy jeść jedzenie koszerne, czyli takie, jakie jedzą Żydzi. Inną kulinarną ciekawostką był dżem przywieziony aż z Nowego Jorku.

W czasie zajęć, które były związane z projektem i tematyką żydowską, mogliśmy wymienić spostrzeżenia z innymi uczniami biorącymi udział w tej akcji. Okazało się, że nasza grupa robi naprawdę dużo i jesteśmy jednym z wiodących projektów w kraju, za co otrzymaliśmy słowa uznania od uczestników warsztatów. Te miłe słowa, wspaniała atmosfera oraz piękno lublińskiej starówki spowodowały, że te dwa dni spędziliśmy wyjątkowo. Oczywiście nie tylko na zajęciach :)

Wyjazd do Lublina utwierdził nas w przekonaniu, że to co robimy ma sens. Mamy nadzieję, że nasza akcja pozwoliła obalić kilka stereotypów i pokazać, jak różnorodny może być każdy zakątek Polski.


gora
---

poprzednie następne
Loading... >> Play || Pause


powrót do listy galerii
 
   
   
   


   
 
 


Polecamy
  MATERIAŁY EDUKACYJNE DLA UCZNIÓW   
  MATERIAŁY EDUKACYJNE DLA NAUCZYCIELI   
 

LOGO FUNDACJI - zachęcamy do umieszczania go w Państwa materiałach

 
  Ulotka programu "Przywróćmy Pamięć", edycja 2007-2008  
  POROZMAWIAJMY - EUROPEJSKIE DEBATY O WARTOŚCIACH  
  DZIAŁANIA PROWADZONE PRZEZ UCZESTNIKÓW W 2008 R.  
  DOBRE PRAKTYKI 2007/2008  
  Dobre Praktyki Programu "Przywróćmy Pamięć" 2015-2016  


   
  mapka  
   
zachodniopomorskie lubuskie pomorskie wielkopolskie kujawsko - pomorskie dolnośląskie warmińsko - mazurskie podlaskie mazowieckie łódzkie opolskie lubelskie śląskie świetokrzyskie małopolskie podkarpackie

   
  Podaj swój adres e-mail, aby otrzymywać informacje o programie "Przywróćmy Pamięć"  
   
   


copy