home aktualności o nas o dziedzictwie projekty partnerzy nieruchomości
     

   
  II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Zamościu  
   start        program        szkolenia        galeria        media o nas        poprzednie edycje programu        kontakt    
     
2008-03-19 6-7 marca Dni Kultury Żydowskiej w Gimnazjum nr 7 we Wrocławiu

Do wydarzeń przygotowywaliśmy się kilka tygodni. Wystawy, kiermasze, prezentacje obejrzeli wszyscy uczniowie, ale przygotowali je głównie trzecioklasiści i partie szkolne.
W czwartek (6 marca) od rana uczniowie klas I i II zwiedzali wystawy przygotowane przez szkolne partie. "Zdrowa 7" zaprosiła zwiedzających na degustację koszernych potraw. Partia Niezależnych Pisarzy i Poetów zachęcała do lektury przygotowanych samodzielnie tomików poetyckich, między innymi Juliana Tuwima, Bolesława Leśmiana i Antoniego Słonimskiego. Prezentację obrazów Marca Chagalla ilustrującą słowa piosenki oraz pieśni nawiązujące do dramatycznego losu narodu żydowskiego przygotowała Partia Miusic Life. Najbogatsza w eksponaty i treść wystawa w Sali Tradycji przygotowana zosatła przez uczniów z III c, których duchowo i merytorycznie wspierał pan Grzegorz Ziętara, a o której opowiadała młodszym kolegom Dagmara Cieślik. Wszystkie klasy musiały odpowiedzieć na pytania dotyczące poszczególnych wystaw, a wyniki zostały ogłoszone 7 marca w czasie uroczystości z okazji Święta Szkoły.
Najwięcej punktów z klas pierwszych zdobyła I e, z klas drugich natomiast II e. Humaniści górą!!
Również 7 marca oklaskiwaliśmy niezwykłe przedstawienie przygotowane przez koło teatralne pt. "Skrzypek na dachu". Spektaklem podsumowaliśmy pierwszy etap projektu "Losy Żydów we Wrocławiu".


gora
---

poprzednie następne
Loading... >> Play || Pause


powrót do listy galerii
 
   
   
   


   
 
 


Polecamy
  MATERIAŁY EDUKACYJNE DLA UCZNIÓW   
  MATERIAŁY EDUKACYJNE DLA NAUCZYCIELI   
 

LOGO FUNDACJI - zachęcamy do umieszczania go w Państwa materiałach

 
  Ulotka programu "Przywróćmy Pamięć", edycja 2007-2008  
  POROZMAWIAJMY - EUROPEJSKIE DEBATY O WARTOŚCIACH  
  DZIAŁANIA PROWADZONE PRZEZ UCZESTNIKÓW W 2008 R.  
  DOBRE PRAKTYKI 2007/2008  
  Dobre Praktyki Programu "Przywróćmy Pamięć" 2015-2016  


   
  mapka  
   
zachodniopomorskie lubuskie pomorskie wielkopolskie kujawsko - pomorskie dolnośląskie warmińsko - mazurskie podlaskie mazowieckie łódzkie opolskie lubelskie śląskie świetokrzyskie małopolskie podkarpackie

   
  Podaj swój adres e-mail, aby otrzymywać informacje o programie "Przywróćmy Pamięć"  
   
   


copy