home aktualności o nas o dziedzictwie projekty partnerzy nieruchomości
     

   
  II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Zamościu  
   start        program        szkolenia        galeria        media o nas        poprzednie edycje programu        kontakt    
     
2008-11-13 Młodzież z gimnazjum w Ciechanowcu porządkuje cmentarz żydowski

W środę 22. października 2008 roku piętnastoosobowa grupa uczniów naszego gimnazjum prowadziła prace porządkowe na ciechanowieckim cmentarzu żydowskim. Było to pierwsze z tegorocznych działań w ramach projektu „Przywróćmy Pamięć”. 

Uczniowie pod opieką pani Elwiry Wyszyńskiej spotkali się z panem Arkadiuszem Radziszewskim, pracownikiem Urzędu Miejskiego, który zapewnił nam transport i przekazał niezbędne akcesoria do pracy. Po przybyciu na miejsce wskazał teren wymagający uprzątnięcia i przypomniał wszystkim zasady prowadzenia prac porządkowych na terenach cmentarnych.

Młodzież ochoczo zabrała się do dzieła, w czym wspierani byli przez pracowników FARE, którzy systematyczne opróżniali nasze worki i zapewnili wywóz zebranych śmieci.

Niektórzy uczniowie byli w tym miejscu po raz pierwszy, z zainteresowaniem więc pogłębiali swoją wiedzę na temat tego terenu, podziwiali nowo powstałe ogrodzenie. Swoim zainteresowaniem i wykonywaną pracą przywracali temu miejscy należny mu szacunek i pamięć. Po uczciwej pracy zasłużyli więc na nagrodę!

Miłą niespodziankę sprawił nam pan burmistrz, który dziękując nam za pracę zaproponował ognisko, na które zapewnił prowiant. Otrzymaliśmy też turystyczne mapy Ciechanowca i pamiątkowe długopisy.


gora
---

poprzednie następne
Loading... >> Play || Pause


powrót do listy galerii
 
   
   
   


   
 
 


Polecamy
  MATERIAŁY EDUKACYJNE DLA UCZNIÓW   
  MATERIAŁY EDUKACYJNE DLA NAUCZYCIELI   
 

LOGO FUNDACJI - zachęcamy do umieszczania go w Państwa materiałach

 
  Ulotka programu "Przywróćmy Pamięć", edycja 2007-2008  
  POROZMAWIAJMY - EUROPEJSKIE DEBATY O WARTOŚCIACH  
  DZIAŁANIA PROWADZONE PRZEZ UCZESTNIKÓW W 2008 R.  
  DOBRE PRAKTYKI 2007/2008  
  Dobre Praktyki Programu "Przywróćmy Pamięć" 2015-2016  


   
  mapka  
   
zachodniopomorskie lubuskie pomorskie wielkopolskie kujawsko - pomorskie dolnośląskie warmińsko - mazurskie podlaskie mazowieckie łódzkie opolskie lubelskie śląskie świetokrzyskie małopolskie podkarpackie

   
  Podaj swój adres e-mail, aby otrzymywać informacje o programie "Przywróćmy Pamięć"  
   
   


copy