home aktualności o nas o dziedzictwie projekty partnerzy nieruchomości
     

   
  II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Zamościu  
   start        program        szkolenia        galeria        media o nas        poprzednie edycje programu        kontakt    
     
2009-11-25 Mrągowo-Ruciane-Nida. Zawarcie umowy partnerskiej

Mamy przyjemność poinformować, nieco późno ale z równie wielką przyjemnością, że nasz partner Stowarzyszenie Kobieta na Plus z Ruciane-Nida podpisał z SEEiK bardzo ważny dokument, który umożliwi realizację zadania, którym jest działalność na rzecz historii i kultury Żydów oraz upamiętnienia cmentarza żydowskiego. Jest to historyczna umowa, bo pierwsza tego rodzaju od wielu lat inicjatywa budowania dialogu ponad podziałami i poszukiwanie prawdy historycznej.

16  października 2009 roku Stowarzyszenie Edukacji Ekologicznej i Kulturalnej „SEEiK" z Mrągowa  i Stowarzyszenie Kobieta na Plus z Ruciane-Nida zawarły umowę partnerską na rzecz upamiętnienia cmentarza żydowskiego w Mrągowie.

 

Partnerstwo tworzą : Stowarzyszenie Edukacji Ekologicznej i Kulturalnej „SEEiK" ul. Wileńska 36/1 11 - 700 Mrągowo reprezentowane przez: Prezesa Zarządu SEEiK - Pana Marcina Łupkowskiego, Skarbnika Zarządu SEEiK - Panią Annę Sobiech i Stowarzyszenie Kobieta na PLUS  12-221 Ruciane-Nida ul. Zielona 38/3 reprezentowana przez: Prezes Zarządu SKNP - Panią Barbarę Elżbietę Wyłudek, Wiceprezes Zarządu SKNP - Panią Elżbietę Gąska.

Partnerstwo zrzeszonych podmiotów i osób dostrzega potrzebę działania na rzecz upamiętnienia cmentarza żydowskiego w Mrągowie.  Partnerstwo zawiązywane jest dla zwiększenie możliwości wynikających ze współpracy i współdziałania. Partnerstwo zakłada współprace z samorządem, organizacjami i osobami. Partnerstwo promuje najlepsze praktyki, poprzez co zwiększa wiedzę mieszkańców na temat kultury i przeszłości żydowskich mieszkańców Mrągowa, uczy tolerancji i tworzy właściwy obraz wspólnego dziedzictwa.

Partnerzy stawiają sobie za cel zintegrowania działań instytucji, organizacji pozarządowych, samorządu lokalnego, przedsiębiorców oraz innych podmiotów na rzecz upamiętniania cmentarza żydowskiego oraz wspólnego dziedzictwa.

Cel, który stawiają przed sobą partnerzy  będzie realizowany poprzez następujące działania :

1.      Upamiętnienie cmentarza żydowskiego w Mrągowie, poprzez jego opisanie, oznaczenie tablicą i zagospodarowanie terenu wokół;

2.      Informowanie o historii i kulturze mrągowskich Żydów, a także o działania podejmowanych przez Miasto Mrągowo;

3.      Organizowanie spotkań i odczytów dotyczących historii Żydów;

4.      Propagowanie idei dialogu  kultur i tolerancji w stosunku do mniejszości narodowych;

5.      Organizacje konkursów historycznych związanych z mniejszościami narodowymi;

6.      Kobieta w kulturze żydowskiej.

 


gora
---

poprzednie następne
Loading... >> Play || Pause


powrót do listy galerii
 
   
   
   


   
 
 


Polecamy
  MATERIAŁY EDUKACYJNE DLA UCZNIÓW   
  MATERIAŁY EDUKACYJNE DLA NAUCZYCIELI   
 

LOGO FUNDACJI - zachęcamy do umieszczania go w Państwa materiałach

 
  Ulotka programu "Przywróćmy Pamięć", edycja 2007-2008  
  POROZMAWIAJMY - EUROPEJSKIE DEBATY O WARTOŚCIACH  
  DZIAŁANIA PROWADZONE PRZEZ UCZESTNIKÓW W 2008 R.  
  DOBRE PRAKTYKI 2007/2008  
  Dobre Praktyki Programu "Przywróćmy Pamięć" 2015-2016  


   
  mapka  
   
zachodniopomorskie lubuskie pomorskie wielkopolskie kujawsko - pomorskie dolnośląskie warmińsko - mazurskie podlaskie mazowieckie łódzkie opolskie lubelskie śląskie świetokrzyskie małopolskie podkarpackie

   
  Podaj swój adres e-mail, aby otrzymywać informacje o programie "Przywróćmy Pamięć"  
   
   


copy