home aktualności o nas o dziedzictwie projekty partnerzy nieruchomości
     

   
  II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Zamościu  
   start        program        szkolenia        galeria        media o nas        poprzednie edycje programu        kontakt    
     
2010-04-18 Piecki

Stowarzyszenie Edukacji Ekologicznej i Kulturalnej "SEEiK" w Mrągowie przygotowało wystawę dotyczącą działań stowarzyszenia względem Żydów w roku 2009 na terenie Mrągowa i okolic. Wystawa stanowi kontynuację projektu "Śladami mrągowskiego kirkutu i żydowskich mieszkańców Mrągowa". Jest to pierwszy tego typu projekt realizowany na terenie powiatu mrągowskiego i o tym profilu nawet w skali województwa.

Na wystawie prezentowane są prace uczestników konkursu "Tolerancja a społeczeństwo obywatelskie. Miejsce Żydów w kulturze i historii Mrągowa" im. Prof. Abrahama J. Heschela.

Konkurs w 2009 r. został przeprowadzony w ramach projektu "Śladami mrągowskiego kirkutu i żydowskich mieszkańców Mrągowa". Projekt był dofinansowany ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Na wystawie można zobaczyć prace młodzieży oraz informacje dotyczące Prof. Abrahama Heschela i jednego z patronów naszego działania Fundacji Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego.

Wystawa ma promować kulturę i historię Żydów na terenie powiatu mrągowskiego. Ideą działania jest przybliżać tą tematykę dzieci i młodzieży szkolnej oraz dorosłym mieszkańcom. Działanie ma wymiar edukacyjny, przybliża kwestie związane z upamiętnieniem cmentarza żydowskiego w Mrągowie.

Patronat nad działaniem objęła Fundacja Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego w Warszawie, Polskie Towarzystwo Historyczne Koło w Mrągowie, Burmistrz Miasta Mrągowa.

Patronat medialny: Radio Planeta, ITV Mrągowo, Wieści z Piecek, czasopismo internetowe www.seeik.webpark.pl. Organizowana wystawa jest przygotowana przez Stowarzyszenie SEEiK.

Wystawa będzie połączona z prelekcjami osób zajmujących się tematyką mrągowskich Żydów.


gora
---

poprzednie następne
Loading... >> Play || Pause


powrót do listy galerii
 
   
   
   


   
 
 


Polecamy
  MATERIAŁY EDUKACYJNE DLA UCZNIÓW   
  MATERIAŁY EDUKACYJNE DLA NAUCZYCIELI   
 

LOGO FUNDACJI - zachęcamy do umieszczania go w Państwa materiałach

 
  Ulotka programu "Przywróćmy Pamięć", edycja 2007-2008  
  POROZMAWIAJMY - EUROPEJSKIE DEBATY O WARTOŚCIACH  
  DZIAŁANIA PROWADZONE PRZEZ UCZESTNIKÓW W 2008 R.  
  DOBRE PRAKTYKI 2007/2008  
  Dobre Praktyki Programu "Przywróćmy Pamięć" 2015-2016  


   
  mapka  
   
zachodniopomorskie lubuskie pomorskie wielkopolskie kujawsko - pomorskie dolnośląskie warmińsko - mazurskie podlaskie mazowieckie łódzkie opolskie lubelskie śląskie świetokrzyskie małopolskie podkarpackie

   
  Podaj swój adres e-mail, aby otrzymywać informacje o programie "Przywróćmy Pamięć"  
   
   


copy