home aktualności o nas o dziedzictwie projekty partnerzy nieruchomości
     

   
  II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Zamościu  
   start        program        szkolenia        galeria        media o nas        poprzednie edycje programu        kontakt    
     
2011-12-13 Olecko. Uczniowie ZSLiZ poznają literaturę żydowską

Grupa uczniów Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych w Olecku reprezentująca trzecią klasę liceum o profilu ekonomiczno-administracyjnym ze specjalnością policyjno-pożarniczą udała się do Suwałk na sztukę teatralną przygotowaną przez Teatr Wierszalin z Supraśla. „Traktat o manekinach” to przedstawienie wyreżyserowane przez Piotra Tomaszuka na podstawie opowiadania Bruno Schulza, pisarza żydowskiego pochodzenia, który zginął śmiercią tragiczną w czasie drugiej wojny światowej.

„Spotkanie” z teatrem młodych ludzi z Olecka poprzedziły warsztaty historyczno-literackie zorganizowane przez Justynę Waszkiewicz i Przemysława Michniewicza, nauczycieli ZSLiZ. Dzięki rozmowie, analizie tekstów i przygotowanej prezentacji multimedialnej uczniowie poznali życiorys autora „Sklepów cynamonowych”, a także omówili jego twórczość.

Po spektaklu Karol Pietrewicz nie krył swojego zadowolenia. „Uważam, że warto było poświecić czas na to, aby poznać opowiadania Brunona Schulza. Dzięki spektaklowi Wierszalinu twórczość autora „Xsięgi bałwochwalczej” stała się nam jeszcze bliższa. Moim zdaniem dzięki obcowaniu z literaturą Schulza możemy oderwać się od szarej rzeczywistości” – powiedział Karol.


gora
---

poprzednie następne
Loading... >> Play || Pause


powrót do listy galerii
 
   
   
   


   
 
 


Polecamy
  MATERIAŁY EDUKACYJNE DLA UCZNIÓW   
  MATERIAŁY EDUKACYJNE DLA NAUCZYCIELI   
 

LOGO FUNDACJI - zachęcamy do umieszczania go w Państwa materiałach

 
  Ulotka programu "Przywróćmy Pamięć", edycja 2007-2008  
  POROZMAWIAJMY - EUROPEJSKIE DEBATY O WARTOŚCIACH  
  DZIAŁANIA PROWADZONE PRZEZ UCZESTNIKÓW W 2008 R.  
  DOBRE PRAKTYKI 2007/2008  
  Dobre Praktyki Programu "Przywróćmy Pamięć" 2015-2016  


   
  mapka  
   
zachodniopomorskie lubuskie pomorskie wielkopolskie kujawsko - pomorskie dolnośląskie warmińsko - mazurskie podlaskie mazowieckie łódzkie opolskie lubelskie śląskie świetokrzyskie małopolskie podkarpackie

   
  Podaj swój adres e-mail, aby otrzymywać informacje o programie "Przywróćmy Pamięć"  
   
   


copy