home aktualności o nas o dziedzictwie projekty partnerzy przetargi galeria kontakt
       
  Aktualności
linia 2013-10-10 PATRONAT HONOROWY PREZYDENTA RP

Fundacja Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego z radością informuje, że konferencja naukowa „Jan Karski – świadek, emisariusz, człowiek” została objęta honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego.

Konferencja, organizowana przez Fundację w partnerstwie z Pracownią Literatury Polsko-Żydowskiej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II oraz Związkiem Gmin Wyznaniowych Żydowskich w RP, odbędzie się w dniach 6-8 listopada 2013 r. w Centrum „Synagoga” Fundacji Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego w Zamościu.

Projekt współfinansowany przez Departament Dyplomacji Publicznej i Kulturalnej Ministerstwa Spraw Zagranicznych w ramach konkursu „Współpraca w dziedzinie dyplomacji publicznej 2013 r.”.

Jan Karski – emisariusz Polski Podziemnej – w czasie II wojny światowej jako pierwszy przekazał zachodnim aliantom informacje o dokonywanej przez Niemców zagładzie Żydów. To dzięki niemu międzynarodowa społeczność po raz pierwszy usłyszała o Holokauście.

Celem konferencji jest poszerzenie, ugruntowanie i popularyzacja wiedzy o życiu i działalności Karskiego. Mamy również nadzieję, że przyczyni się ona do konsolidacji wokół tej postaci środowisk naukowych w kraju i za granicą oraz do upowszechnienia wiedzy o Karskim na arenie międzynarodowej.

Konferencja odbędzie się w Centrum „Synagoga” Fundacji Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego w Zamościu, w gmachu renesansowej bożnicy odrestaurowanej przez Fundację w latach 2009-2011 dzięki wsparciu ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego.

Oficjalnymi językami konferencji będą polski i angielski. W czasie obrad zostanie zapewnione tłumaczenie symultaniczne. Transmisja konferencji w obu wersjach językowych będzie dostępna na stronach internetowych organizatorów.

Termin nadsyłania abstraktów upłynął 31 sierpnia 2013 r.

Więcej o Centrum "Synagoga" na stronie www.zamosc.fodz.pl 

Zdjęcie: H. Szkutnik

» powrót

Zobacz także galerie:
SYNAGOGA W ZAMOŚCIU PO RENOWACJI
  Dotacje on-linePolecamy
  Centrum "Synagoga" w Zamościu  
  Album "Ochrona Dziedzictwa Żydowskiego w Polsce" t. II  
  Rewitalizacja synagogi w Przysusze  
  Adoptuj cmentarz żydowski  
  Wytyczne Komisji Rabinicznej dotyczące prac porządkowych na cmentarzach żydowskich  
  RAPORT ROCZNY 2017  
  RAPORT ROCZNY 2016  
  RAPORT ROCZNY 2015  
  RAPORT ROCZNY 2014  
  Program edukacyjny "Przywróćmy Pamięć"  
  Dobre Praktyki Przywróćmy Pamięć 2015-2016  
  Szlak Chasydzki  
  Album "Ochrona dziedzictwa żydowskiego w Polsce"  
  Rewitalizacja zespołu synagogalnego w Kraśniku  
  Monitoring antysemityzmu w Polsce  


  Baza cmentarzy
 
 

 
 

 
  więcej opcji »  


  Galeria
 
 

 
  więcej »

 


  Newsletter  
  Podaj swój adres e-mail, aby otrzymywać informacje i zaproszenia na imprezy  
   
  copy