home aktualności o nas o dziedzictwie projekty partnerzy przetargi galeria kontakt
       
  Aktualności
linia 2007-05-13 WARSZAWA

13 maja blisko 200 uczniów i nauczycieli z 30 szkół z calej Polski spotkało się w warszawskiej synagodze Nożyków na ogólnopolskiej prezentacji programu "Przywróćmy Pamięć". Uczestnicy brali udział w warsztatach i panelu dyskusyjnym, uczyli się tańców izraelskich i prezentowali swoje dokonania na targach projektów.


Prezentację zaszczycili swą obecnością: przewodniczący Związku Gmin Wyznaniowych Żydowskich w RP Piotr Kadlcik, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Tomasz Merta, ambasador Izraela David Peleg, attache kulturalny ambasady Republiki Federalnej Niemiec Heinz Peters, Jan Jagielski z Żydowskiego Instytutu Historycznego, a także reprezentanci władz samorządowych z miejscowości biorących udział w programie oraz przedstawiciele mediów.


W imieniu Fundacji Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego serdecznie dziękujemy uczestnikom, gościom i wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu kolejnej już prezentacji programu "Przywróćmy Pamięć". Dziękujemy także Gminie Wyznaniowej Żydowskiej w Warszawie, Austriackiemu Forum Kultury, parafii Wszystkich Świętych oraz Towarzystwu Społeczno Kulturalnemu Żydów w Polsce za udostępnienie pomieszczeń oraz Żydowskiej Ogólnopolskiej Organizacji Młodzieżowej. Szczególne wyrazy wdzięczności przekazujemy wolontariuszom, bez pomocy których realizacja tego przedsięwzięcia nie byłaby możliwa.


Zapraszamy wszystkich na stronę programu "Przywróćmy Pamięć", gdzie prezentowane są materiały przygotowane  przez szkoły biorące udział w programie (w tym roku było ich ponad 80). Można tam znaleźć wiele interesujących informacji i zdjęć dokumentujących działania podjęte przez uczniów i nauczycieli w ramach tegorocznej edycji programu "Przywróćmy Pamięć".» powrót

Zobacz także galerie:
WARSZAWA - Ogólnopolska prezentacja II edycji programu "Przywróćmy Pamięć"
  Dotacje on-linePolecamy
  PROJEKT "WIRTUALNE SPACERY"  
  Centrum "Synagoga" w Zamościu  
  Rewitalizacja synagogi w Przysusze  
  Szlak Chasydzki  
  Adoptuj cmentarz żydowski  
  Wytyczne Komisji Rabinicznej dotyczące prac porządkowych na cmentarzach żydowskich  
  RAPORT ROCZNY 2019  
  RAPORT ROCZNY 2018  
  RAPORT ROCZNY 2017  
  RAPORT ROCZNY 2016  
  RAPORT ROCZNY 2015  
  RAPORT ROCZNY 2014  
  Rewitalizacja zespołu synagogalnego w Kraśniku  
  Album "Ochrona dziedzictwa żydowskiego w Polsce"  
  Album "Ochrona Dziedzictwa Żydowskiego w Polsce" t. II  
  Program edukacyjny "Przywróćmy Pamięć"  
  Dobre Praktyki Przywróćmy Pamięć 2015-2016  
  Monitoring antysemityzmu w Polsce  


  Baza cmentarzy
 
 

 
 

 
  więcej opcji »  


  Galeria
 
 

 
  więcej »

 


  Newsletter  
  Podaj swój adres e-mail, aby otrzymywać informacje i zaproszenia na imprezy  
   
  copy